Installing Joomla

Затверджено Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків, зборів, ЄВ

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Кабінет Міністрів України 29 квітня 2020 року згідно Постанови №321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та виконання норм статті 351 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади.

Єдиний рахунок впроваджується з 1 січня 2021 року. Він відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Казначействі. Платник податків за його бажанням може використовувати такий рахунок для сплати платежів. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 Кодексу.

Платник податків має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Нагадуємо, що Верховною Радою України прийнято Закони України від 04 жовтня 2019 року № 190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та від 13 квітня 2020 року№ 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Терміни запровадження програмних РРО переносяться

У Мар’їнському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляють, що до 1 серпня 2020 року перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичним РРО.

Також, до 1 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 млн. грн., крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

При цьому надання платних послуг у сфер охорони здоров’я, виключено з зазначеного переліку. Такі послуги можна буде надавати в межах зазначеного ліміту до 1 січня 2021 року.

З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн.грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльнсть є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфер торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

До 1 січня 2021 року продовжено період, протягом якого санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфер торгівлі, громадського харчування та послуг», будуть застосовуватися у зменшених розмірах, а саме:

- 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

- 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення".

Також на 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «кешбек».

До 1 липня 2020 року продовжено термін, відведений Кабінету Міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади на розробку нормативно-правових документів та приведення у відповідність діючих актів з питань застосування РРО.

Які товари  необхідно реалізовувати через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та з якої дати?

У Мар’їнському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляють, що до 1 серпня 2020 року перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Нагадуємо, що законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), який, відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», набирає чинності 01.08.2020, вносяться зміни, зокрема, до п. 11 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням відповідно до якого суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, з 01.08.2020 зобов’язані:

проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО (далі – програмні РРО) з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.

Статтею 215 ПКУ конкретизовано перелік підакцизних товарів та їх коди згідно з УКТ ЗЕД.

Так, до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія (п. 215.1 ст. 215 ПКУ).

Обов’язкові реквізити касового чека визначені п. 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненням (далі – Положення № 13). При цьому у касовому чеку, зокрема, зазначаються: найменування та кількість товару, який реалізується; вартість проданого товару; код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством); ставки та суми ПДВ та акцизного податку.

Водночас, у разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 розд. І Положення № 13).

Згідно з частиною першою ст. 67 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI із змінами та доповненнями (далі – МКУ) УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України» із змінами та доповненнями.

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів (частина друга ст. 67 МКУ).

Враховуючи викладене, у разі реалізації підакцизних товарів, визначених п. 215.1 ст. 215 ПКУ, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зокрема, із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Детальніше щодо запровадження режиму попереднього програмування найменування  підакцизних товарів можна дізнатись звернувшись до загальнодоступного інформаційно-довідковоого ресурсу ДПС України ( категорія 109.06).

Як отримати Витяг з реєстру платників єдиного податку

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку (п. 299.9 ст. 299 ПКУ).Упродовж січня-квітня 2020 року фахівцями Мар’їнського управління було видано 188 витягів з реєстру платників єдиного податку.Нагадуємо, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, які виявили бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинні звернутися із запитом про отримання такого витягу до податкового органу за місцем своєї податкової адреси.Форми запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019  № 308  "Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку".Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, але відповідно до підпункту 3 пункту II Прикінцевих Закону України від 17.03.2020 року №530-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і  поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)” з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернень за отриманням адміністративних та інших послуг, а також строків надання цих послуг. Після припинення надзвичайної ситуації та карантину перебіг цих строків буде продовжено з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

В умовах карантину центри обслуговування платників (далі – ЦОП) прийом всієї вхідної кореспонденції, у тому числі і запитів про отримання витягів з реєстру платників єдиного податку, здійснюють виключно  через поштові скриньки, які розміщено у вхідних приміщеннях (тамбурах) ЦОПів, через режим листування в Електронному кабінеті  у форматі pdf (обмеження 2 МБ) або засобами поштового зв’язку.

Опрацювання вхідної кореспонденції здійснюється у встановленому порядку.Сканована копія витягу, направляється податковим органом на адресу електронної пошти заявника (за погодженням).

Звертаємо увагу, що отримати оригінал  витягу з реєстру платників єдиного податку, платник зможе  після закінчення карантину.

Витяг діє до внесення змін до реєстру.

 Погашення заборгованості зі сплати ЄВ – одне із першочергових завдань Мар'їнського управління

За січень-квітень  2020 року страхувальники Мар'їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплатили до бюджету 170 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний  внесок, ЄВ), що більше на 12 млн грн, або на 7 відсотків у порівняні з відповідним періодом минулого року, відзначила начальник Мар'їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Тетяна Трофимова. Однак, станом на 1 травня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного  внеску по Мар'їнському і Великоновосілківському районах та м. Вугледар складає майже 237 млн грн , в тому числі борг фізичних осіб-підприємців – 24 млн гривень.

Тетяна Трофимова нагадала, що відповідно до чинного законодавства єдиний  внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. В разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам'ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім'ї. Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Для того щоб дізнатися про наявність або відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Саме своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи Мар'їнського управління є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Якщо ви переобладнали транспортний засіб, отримайте податкову знижку!

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові ПДФО, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

Підпунктом 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ визначено, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

При цьому процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 із змінами та доповненнями, відповідно до п. 13 якого після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження (далі – заява про проведення оцінювання).

За результатами такого оцінювання видається:

 сертифікат відповідності – для переобладнаних автобусів та транспортних засобів, які переобладнані (за винятком транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива) суб’єктом господарювання, що має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством інфраструктури України, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

акт технічної експертизи або сертифікат відповідності – для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Легальна праця - це соціальні гарантії працівникам.

 Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області закликає роботодавців та найманих працівників дотримуватися законодавства про працю та уникати неофіційних трудових відносин.

Нелегальні  трудові відносини та не задекларована заробітна плата  призводять до зменшення надходжень до бюджетів,  створюють брак коштів для оплати праці вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери, фінансування соціальних програм. Роботодавець, який ухиляється від офіційного оформлення працівників, позбавляє їх захисту основних трудових прав, а  наймані працівники втрачають страховий стаж, який забезпечує їм отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат.

Легальна праця забезпечує працівникам офіційну  заробітну плату та  соціальні гарантії, безпечні умови праці, регулярну заробітну плату, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, страхування від нещасних випадків на виробництві, страхування на випадок безробіття.

Відсутність належним чином оформлених трудових відносин з найманими працівниками позбавляє роботодавців прав вимагати від працівників  належного виконання робіт, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого режиму роботи та можливості притягнути до відповідальності працівника, який виконав її неякісно.

Мар’їнське управління нагадує, що декларацію на податкову знижку можна подати в електронному вигляді і протягом усього 2020 року

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області і повідомляє, що за січень – березень 2020 року правом на податкову знижку скористалися 51 мешканець  міста Вугледар, Мар’їнського та Великоновосілківського районів. . За результатами самостійного проведення громадянами розрахунків, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, складає 155 тисяч гривень.

Нагадуємо, що якщо у Вас є підстави для нарахування податкової знижки, то декларацію про майновий стан і доходи можна подати до 31 грудня 2020 року (пп. 166.1.2 ст. 166 Податкового кодексу України).При цьому за вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів: особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.Звертаємо увагу, що платники податків — фізичні особи, скориставшись  Електронним кабінетом, можуть заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді.На субсайті «Територіальні органи ДПС у Донецькій області» у банері «Деклараційна кампанія — 2020» розміщена актуальна інформація щодо декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році, електронні форми декларації та приклади її заповнення.

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Підсумки «Деклараційної кампанії – 2020»

Як повідомив  начальник Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Тетяна Трофимова, громадяни міста Вугледар, Мар’їнського та Великоновосілківського районів задекларували понад 19 мільйонів гривень доходів отриманих у 2019 році. 

Станом на 5 травня 2020 року до Мар’їнського управління декларації про  майновий стан і доходи подали 1080 осіб, які задекларували дохід на суму 19 мільйонів гривень, що дозволить поповнити місцеві бюджети майже на  мільйон гривень за рахунок податку на доходи фізичних осіб та направити для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі 0,2 мільйона гривень військового збору. Із самостійно задекларованих громадянами зобов’язань, до бюджетів уже надійшло 57 тисяч гривень військового збору та 380 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Найбільшу кількість декларацій надали громадяни, які отримали у 2019 році доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Ними подано 887 декларацій або 82,1 % від загальної кількості поданих декларацій. Громадяни, які отримали спадщину, надали 68 декларацій, що становить 6,2 % від кількості поданих декларацій про  майновий стан і доходи за 2019 рік.

Своїм правом на отримання податкової знижки скористалася 51 особа. За результатами самостійного проведення громадянами розрахунків, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, складає 155 тисяч гривень.

Тетяна Трофимова зробила акцент на тому, що надходження сум податку на доходи фізичних осіб, який все ще залишається базовим, означає стабільність у нашому регіоні. Тому всі громадяни повинні розуміти, що сплачуючи цей податок, вони підтримують саме місцеві бюджети. І висловила подяку всім громадянам, які виконали свій конституційний обов’язок, задекларувавши свої доходи за наслідками 2019 року.

Нагадала, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року можуть подати декларацію до 31 грудня 2020 року.

Звернула увагу, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року  № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020, внесено зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема, передбачено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, подається до 01 липня 2020 року.

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 жовтня 2020 року.

Платники податків за квітень місяць сплатили 71 мільйон гривень податкових платежів

Надходження до бюджетів усіх рівнів за квітень2020 року від платників податків території обслуговування Мар’їнського управління перевищили минулорічні на 4 мільйони гривень або на 5,6 відсотків.

Із загальної суми до державного бюджету потрапило понад 31 мільйон гривень. Надходження до державного бюджету зросли у порівняні із показниками за квітень минулого року на 7 мільйонів або на 29,4 відсотки.

Місцеві бюджети отримали 40 мільйонів гривень.

Безперечними лідерами в наповненні бюджетів залишаються платники податків Мар’їнського району. Ними у квітні 2020 року до зведеного бюджету спрямовано майже 32 мільйона гривень. Платники Вугледару сплатили до бюджету 22 мільйони, а Великоновосілківського району 17 мільйонів гривень.

На підтримку обороноздатності країни платники податків Мар’їнського управління спрямували 12 мільйонів гривень

За січень-квітень 2020 року платники податків Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області перерахували до бюджету 12 мільйонів гривень військового збору. Начальник Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Тетяна Трофимова підкреслила, що у порівнянні з січнем-квітнем минулого року надходження збору зросли майже на мільйон. Лише у квітні поточного року на підтримку армії спрямовано майже 3 мільйона гривень.

«Сплата військового збору – це внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі», - наголосила начальник управління.

Лідером зі сплати військового збору є Мар’їнський район. З початку року від громадян району до державної казни надійшло 5 мільйонів гривень  збору.

Нагадаємо. Ставка військового збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Фахівці Мар’їнського управління закликають усіх роботодавців своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, відображати в звітності реальну зарплату, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків праці

За 4 місяця 2020 року платники податків Мар’їнського управління   отримали 4188 адміністративних послуг Про це повідомили у Мар’їнському управління Головного управління ДПС у Донецькій області.Зокрема,  40 відсотків, наданих послуг, а це 1668 складають видані картки з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.Майже 37 відсотків (1530 послуг) це видані картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, а 134 послуги - довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДПС, у т.ч. 47 - в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».Головне управлінням ДПС у Донецькій області , з метою запобігання поширення вірусу COVID-19, пропонує використовувати можливості дистанційного зв’язку та максимально скоротити відвідування ЦОПів, користуючись електронними сервіси ДПС та Електронним кабінетом.Зокрема, через відкриту частину Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) можна скористатись інформацією, яка є загальнодоступною, зокрема податковим календарем, інформацією з реєстрів страхувальників, платників єдиного податку, платників ПДВ та інших реєстрів, завантажити бланки податкової звітності тощо. У приватній частині Електронного кабінету, після ідентифікації особи, крім зазначених вище сервісів, будуть доступні ще і такі:- стан розрахунків з бюджетом;- листування з органами ДПС;- облікові дані;- пошук інформації в реєстрах ДПС;- подання заяв/запитів;- подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді;- сплата податків;- перегляд даних СЕА ПДВ;- інші електронні сервіси.Також за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника», платники мають можливість отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, термін подання якої  продовжено до 1 липня 2020 року.«Гаряча лінія» з питання с подання податкової звітності в період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19) 

В Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Подання податкової звітності в умовах карантину».

На запитання відповідала начальник Вугледарської  державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Наталія Іваницька.Надаємо увазі читачів найактуальніші запитання та відповіді на них.Питання:    Чи необхідно роботодавцю подати до податкових органів Додаток 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт з ЄВ), якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця? Якщо працівнику не нараховувалась заробітна сплати, як сплачувати єдиний внесок, податок на доходи та військовий збір?Відповідь:Якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця, роботодавцю необхідно подати до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄВ. Згідно з п. 11 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, якщо юридична особа або фізична особа-підприємець  не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄВ за найманих працівників до податкових органів ними не подаєтьсяПри використанні праці фізичних осіб Звіт з ЄВ подається на загальних підставах. Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то його подання є обов’язковим незалежно від факту нарахування зарплати.Щодо сплати єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то їх сплачувати не потрібно якщо за місяць найманому працівнику не нараховувались виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). У разі якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори доведеться нарахувати й сплатити згідно з чинним законодавства.Саме по собі перебування працівника у відпустці без збереження зарплати не гарантує працівникам збереження на цей час страхового стажу. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. А от щодо страхового стажу, то не втратять його лише ті працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з єдиного внеску – 1039,06 грн (4723 грн × 22%).  Питання:    Який термін подання декларації про доходи громадян за 2019 рік? Чи змінилися строки сплати задекларованого податку?Відповідь:Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено зміни строків декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року. Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік перенесено з 01.05.2020 р. на 01.07.2020 р. Так, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 01.07.2020 року.Отже, останній день подання декларації – 30.06.2020 року. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 01.10.2020 року.Фізична особа зобов’язана самостійно до 01.10.2020 р. сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому норми абз. 1 п. 179.7 ПКУ щодо їх сплати до 01.08.2020 р. у 2020 році не застосовуються.Відеоурок щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи громадян розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html.Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів  доречно через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою https://cabinet.tax.gov.ua (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг).  

 

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)