Installing Joomla

Інформаційні повідомлення з питань діяльності органів ДПС

302 мільйони гривень - внесок до бюджету платників податків Мар’їнського управління

За січень-березень 2020 року від платників Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області до зведеного бюджету країни надійшло 302 мільйони гривень. Зокрема у березні –  87 мільйонів, що на 11 мільйонів або на 15,0 відсотків більше  показників за березень 2019 року.

Основну частку, майже 53,2 % від загального збору зведеного бюджету займають надходження до місцевих бюджетів. У січні-березні до місцевих бюджетів регіону сплачено 161 мільйон гривень.

До державного бюджету з початку року бізнес спрямував 141 мільйон гривень, що на 1,2 % або майже на 2 мільйона гривень більше ніж торік. Протягом січня-березня 2020 року основні бюджетоформуючи податки та збори:

- податок на додану вартість – 52 мільйона гривень;

- екологічний податок – 33 мільйона гривень;

- податок на доходи фізичних осіб – 31 мільйон гривень;

- податок на прибуток – 11 мільйонів гривень.

Безперечними лідерами в наповненні бюджетів залишаються платники податків Мар’їнського району. Ними за три місяця 2020 року до зведеного бюджету спрямовано майже 194 мільйона гривень. Платники Вугледару сплатили до бюджету 58 мільйонів, а Великоновосілківського району 50 мільйонів гривень.

Керівництво Мар’їнського управління висловлює вдячність платникам податків, які сумлінно сплачують податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом та закликає всіх платників до своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

124 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб сплатили за січень-березень 2020 року платники Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області.

Надходження податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зросли у порівняні з відповідним періодом минулого року на 11,3 відсотки або на 13 мільйонів гривень. Зокрема мешканці Мар’їнського району спрямували до бюджетів всіх рівнів 57 мільйонів гривень ПДФО, міста Вугледар – 46 мільйонів, а Великоновосілківського району 21 мільйон гривень.

Із загальної суми надходжень ПДФО до місцевих бюджетів спрямовано 93 мільйона гривень.

ПДФО є одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях до місцевих бюджетів становить 57,7 відсотків.

Стан надходжень цього податку значною мірою залежить від сумління роботодавців, котрі повинні неухильно дотримуватися законодавчих вимог щодо оплати праці, своєчасно  та повному обсязі сплачувати податки і збори при виплаті доходів найманим працівникам, не допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, тобто працювати тільки у правовому полі.

161 мільйон – внесок до місцевих скарбниць платників Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень- березень 2020 року.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 57,7 % від надходжень до місцевих бюджетів. За січень-березень поточного року до бюджету надійшло 93  мільйона гривень зазначеного податку, що на 11,5 відсотків або на перевищило минулорічні показника.

Друге місце в наповненні місцевої казни зайняв екологічний податок. Цього року вже надійшло майже 27 мільйонів гривень податку, що складає 16,7 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів регіону належить платникам єдиного податку, які у січні-березні перерахували до бюджету 19 мільйонів гривень, або 11,8 % від надходжень до місцевих бюджетів.

16,2 мільйони гривень спрямували з початку року до місцевих скарбниць землевласники та землекористувачі Мар’їнського, Великоновоселківського районів та м. Вугледар

14,4 мільйони гривень земельного податку та орендної плати сплатили за січень-березень  2020 року юридичні особи. Фізичними особами сплачено-1,8 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Аналіз надання адміністративних послуг за I квартал 2020 року

За I квартал 2020 року Центрами обслуговування платників (далі ЦОП) 3 державних податкових інспекцій Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області надано 4024 адміністративних послуги.

Найбільш запитуваною, була послуга щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Звернулось - 1667 громадян.

Дещо менша протягом січня-березня поточного року кількість звернень, щодо видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Щодо видачі картки платника податків звернулось 1514 осіб.

Також у I кварталі поточного року зареєстровано 153 книги обліку розрахункових операцій та 123 книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, зареєстровано 147 платників єдиного податку, видано 162 витяги з реєстру платників єдиного податку та інше.

Окрім надання адміністративних послуг в ЦОП платникам та громадянам надаються консультативні та інформаційні послуги щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді, щодо нарахованих та сплачених до бюджету податків і зборів, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДПС.

Нагадуємо, що у зв'язку із запровадженням на території Донецької області надзвичайної ситуації та введенням обмежувальних заходів, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 23 березня 2020 року зупинено роботу усіх центрів обслуговування платників (далі – ЦОП) Головного управління ДПС у Донецькій області. Тимчасово (на час дії карантину) послуги надаються виключно в онлайн режимі.

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Державна податкова служба України повідомляє, що документи стосовно надання адміністративних послуг на час карантину приймаються виключно через поштові скриньки органів ДПС та поштою.

У зв’язку з цим надання оригіналів документів у паперовому вигляді, за результатами надання адміністративних послуг буде здійснюватися після закінчення карантину.

Своєчасна й повна сплата єдиного внеску є запорукою соціального захисту громадян

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що станом на 01 квітня 2020 року заборгованість із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) склала 227,6 мільйонів гривень.

Юридичні особи заборгували 203,3 мільйони гривень, фізичні особи - підприємці 24,3 мільйони гривень.

Зважаючи на те, що ДПС покладено контроль за дотриманням податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам й забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску, Мар’їнським управлінням постійно вживаються заходи щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Зокрема з січня по березень 2020 року боржникам було направлено 1183 вимоги про сплату недоїмки на загальну суму 248,9 мільйонів гривень та забезпечено погашення боргу в сумі 302,9 тисяч гривень.

Ще раз нагадуємо, що періоди роботи працівника, за який роботодавцем не сплачено єдиний внесок, не буде зараховано до страхового стажу працівника до повного погашення боргу. Ось чому нарахування та своєчасна й повна сплата єдиного внеску є запорукою соціального захисту громадянина. На жаль, окремі роботодавці не розуміють, що порушення ними обов'язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, а відповідно й гідної майбутньої пенсії.

Нагадаємо: порядок нарахування та строки сплати єдиного внеску для платників встановлено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (зі змінами та доповненнями) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 року № 449 (зі змінами та доповненнями).

Платники Мар’їнського управління на соціальні потреби спрямували майже 127 мільйонів гривень

За січень-березень 2020 року платниками Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплачено 127 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що на 7,6 відсотків або на 9 мільйонів більше показників за відповідний період минулого року. Зокрема за березень на соціальні потреби бізнес спрямував 51 мільйон гривень. Надходження єдиного внеску за березень поточного року зросли майже на 13 мільйонів або на 32,6 відсотків у порівняні з березнем 2019 року.

Лідером зі сплати єдиного внеску за I квартал 2020 року залишаються платники міста Вугледар. Ними за три місяця 2020 року сплачено 54 мільйона гривень. Платники . Мар’їнського району сплатили 51 мільйон, а Великоновосілківського району 22 мільйони гривень єдиного внеску.

Єдиний внесок є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюються виплати громадянам пенсій, лікарняних, допомоги по безробіттю тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – дотримуватись законодавства про працю, своєчасно та в повному обсязі забезпечувати нарахування та виплату заробітної плати та сплату єдиного внеску.

Нагадуємо, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року   № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон №533), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), а саме:

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Якщо платник уже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом № 533, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників ЄСВ) у рахунок майбутніх платежів.

Для зазначеної категорії платників, які не сплачували страхові внески за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року на підставі Закону № 533, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Додатково зазначаємо, що роз’яснення особливостей включення до страхового стажу періодів з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року належить до компетенції Пенсійного фонду України.

 

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)