Installing Joomla

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області пропонує до вашої уваги перелік запланованих заходів з 15.04.2020 по 17.04.2020:

             15.04.2020:

З 10:00 до 16:00 для платників податків в м. Курахове відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за телефоном (06278) 3-36-39 за участі  начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Мар’їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Бондар О.В. на тему «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на протидію пандемії коронавірусу в Україні».

               16.04.2020:

З 10:00 до 16:00 для платників податків Великоновосілківського району будуть надаватися консультації засобами скайпу в режимі відео зв’язку за участі старшого державного інспектора Великоновосілківської ДПІ Мар’їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Папазова В.І. на тему «Адміністративні послуги в умовах карантину». Контакт для зв’язку в скайпі: cop0532.

               17.04.2020:

З 10:00 до 16:00 для платників податків м. Вугледара будуть надаватися консультації засобами скайпу в режимі відео зв’язку за участі начальника Вугледарської ДПІ Мар’їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Іваницької Н.О. на тему «Адміністративні послуги в умовах карантину». Контакт для зв’язку в скайпі: cop0525.

Платники податків за березень місяць сплатили 87 млн. грн. податкових платежів

За березень2020 року платники податків обслуговування території Мар’їнського управління сплатили до бюджетів усіх рівнів майже 87 млн. грн податкових платежів, що на 11,3 млн.грн більше за відповідний період минулого року.

Із загальної суми до Державного бюджету України потрапило понад 41,5 млн. гривень. Решту  45,2 млн. грн отримали місцеві скарбнички, що на 5,6 млн. грн більше ніж у березні минулого року.

Ще одним важливим джерелом доходів місцевих громад є єдиний податок. У березні місяці 2020 року від суб’єктів господарювання надійшло більше 1,6 млн. грн. єдиного податку, що на 105 тис. грн. більше минулорічних надходжень за відповідний період.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

Порушення соціальних гарантій працівників - це злочин

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області вкотре наголошує, що на сьогоднішній день досить актуальною темою залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація  заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.  

У період запровадження карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), державою запроваджено комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб, а саме:

– можливість роботи вдома для працівників та надання за їхньою згодою відпустки;

– можливість віднесення юридичного факту запровадження карантину до форс-мажорних обставин;

– заборона на проведення органами держнагляду (контролю) планових перевірок у сфері господарської діяльності.

Крім того, Законом України від 17.03.2020 г. № 533-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” запроваджено надання податкових та неподаткових пільг, пов’язаних із строком сплати податків, нарахуванням зарплати за дні вимушеного простою, термінами подання податкових декларацій, термінами проведення перевірок, нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність  за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства  щодо виплати заробітної плати та порушення соціальних гарантій працівників. 

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

 

Кампанія декларування податку на прибуток

Протягом 1 кварталу 2020 року проведено кампанію декларування податку на прибуток за 2019 рік. За результатами декларування по Мар’їнському управлінню ГУ ДПС у Донецькій області до зведеного бюджету надійшло 12398,2 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 10976,1 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 2538,8 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 2238,8 тис. грн.

По Мар’їнському управлінню ГУ ДПС у Донецькій 14 підприємствами задекларовано збитки. В порівнянні з відповідним періодом минулого року сума збитків зменшена на 395,2 тис. грн.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

У першому кварталі платники ПДВ Мар’їнського управління додатково поповнили держбюджет на 7,8 млн. грн.

Мар’їнським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області протягом 1 кварталу 2020 року організовано та спрямовано роботу на забезпечення надходжень до державного та місцевого бюджетів.

При прогнозному показнику 44507,4 тис. грн. до бюджету надійшло 51906,8 тис. грн. податку на додану вартість, що становить 116,6 відс. від розрахункової бази та 117,6 відс. до фактичних надходжень минулого року.

Додатково, в порівнянні з 1 кварталом 2019 року, до бюджету надійшло 7779,3 тис. грн. завдяки якісному адмініструванню податку на додану вартість. При зменшені бази оподаткування (обсягу оподаткованих операцій) у 1 кварталі 2020 року до відповідного періоду 2019 року на 3,4 відс. задекларовані до сплати суми ПДВ зросли на 41,7%. 

 

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

 

Декларування 2020. Оподаткування об’єктів спадщини

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії:

- особи, які зобов’язані подати річну декларацію,

- особи, які мають право подати декларацію.

Оподаткування об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця та резидентського статусу.

Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. ІV ПКУ для оподаткування спадщини.

Згідно з п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Враховуючи викладене, фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Ставка 18 відс. застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Отже, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу.

Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5 відс. та 18 відс., зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО  та з військового збору (ставка 1,5 відс.).

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року  № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533-IX), який набрав чинності 18.03.2020, внесено зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема, передбачено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, подається до 01 липня 2020 року, крім випадків передбачених розд. IV Кодексу, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею Декларації за 2019 рік.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області про роботу Електронного кабінету платника

Інформацію про наявність або відсутність податкового боргу можна отримати в Електронному кабінеті. Зайти в Електронний кабінет можна за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Зокрема Приватна частина Електронного кабінету, режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає доступ до особових рахунків користувача зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника). Суми заборгованості перед бюджетом позначені червоним кольором.

До приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету вхід здійснюється після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Фізичні особи – громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних:

- щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - за місцем проживання (реєстрації);

- щодо нарахованої суми транспортного податку - за місцем проживання (реєстрації);

- щодо нарахованої суми плати за землю - за місцем знаходження земельної ділянки.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області інформує щодо підстав для нарахування плати за землю

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області про затвердження переліку лікарських засобів, які звільняються від оподаткування ПДВ

Пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України  визначено, що тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби  (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

Так,  Кабінет Міністрів України  постановою від 20 березня 2020 року  № 224  визначив  перелік  таких товарів, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Основною підставою для звільнення від оподаткування ПДВ та від сплати ввізного мита товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в переліку.

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року  № 224 «Про затвердження переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість»   набирає чинності з дня її опублікування та діє протягом строку дії пункту71 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Постанову опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 21.03.2020 №55.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

 

Мар’їнське управління: громадяни задекларували майже 16 млн грн доходів, отриманих минулого року

В Мар’їнському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області повідомили, що за січень-березень 2020 року 746 мешканців м. Вугледар, Мар’їнського та Великоновосілківського районів подали декларації про доходи, отримані у 2019 році.

При цьому сума задекларованих доходів склала 15 млн 585,4 тис. грн. До сплати нараховано 882,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 164,2 тис. грн військового збору.

Нагадуємо, що обов'язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна, від надання майна в лізинг, від оренди (суборенди), від житлового найму, одержували інвестиційний прибуток, іноземні доходи тощо.

Термін проведення кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, продовжено до 1 липня 2020 року. Такі зміни передбачені Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Декларація про доходи подається ще й для отримання податкової знижки, тобто часткового відшкодування громадянам витрат на навчання, страхування, іпотечне кредитування.

Подати декларацію про майновий стан і доходи в умовах карантинних заходів доречно через Електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг). Також, вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.

Наголошуємо, що використання можливостей електронних сервісів податкової служби дозволить дотриматись рекомендацій щодо режиму карантину, пов’язаного з упередженням поширення коронавірусу COVID-19, а також максимально забезпечить комфорт і швидкість у виконанні платником свого конституційного обов‘язку щодо декларування.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)