За 2 місяця 2020 року платниками Мар’їнського, Великоновоселківського районів та міста Вугледар сплачено 75 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема за лютий надійшов 41 мільйонів гривень єдиного внеску. Надходження за лютий поточного року зросли майже на 2 мільйона або на 4,2 відсотки.

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюються виплати громадянам пенсій, лікарняних, допомоги по безробіттю тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – дотримуватись законодавства про працю, своєчасно та в повному обсязі забезпечувати нарахування та виплату заробітної плати та сплату єдиного внеску.

Звертаємо увагу платників, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від             17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)», яким, зокрема, внесено зміни до:

Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), а саме:

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464, не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року:

несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів.

Протягом періодів з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 18 травня 2020 року. Документальні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними,  зупиняються до 18 травня 2020 року.