ІНФОРМАЦІЯ

про зміну і встановлення меж міста Вугледара

Волноваського району Донецькій області

Питання встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних утворень регулюються Главою 29 Земельного кодексу України. За нормою статті 173 Земельного кодексу України межа району, села, селища, міста, району у місті – це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій.

Межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проєктами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Проєкти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів. За нормою статті 46 Закону України «Про землеустрій» для встановлення або зміни меж адміністративно-територіальних одиниць розробляються проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Проєкти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл, селищ, міст розробляються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.

Проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці підлягає погодженню сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення її меж. У разі розширення меж населеного пункту за рахунок території, яка не входить до складу відповідного району, або якщо районна рада не утворена, проєкт погоджується з обласною державною адміністрацією.

Рішення про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць є одночасно рішенням про затвердження проєктів землеустрою щодо їх встановлення (зміни).

Відомості про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Державного земельного кадастру. Відомості про встановлені (змінені) межі адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у витязі з Державного земельного кадастру, який безоплатно видається відповідній сільській, селищній, міській, районній, обласній раді.

Відповідно до частини восьмої статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Державного земельного кадастру на підставі проектів землеустрою щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.

З метою впорядкування адміністративно-територіального устрою та юридичного закріплення меж м.Вугледара відповідно до фактичного стану, виконавчим комітетом Вугледарської міської ради у 2021 році виконані роботи з розроблення проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Вугледара Донецької області на площу 582 га. Проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Вугледара Донецької області, розроблений ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІС ІНЖИНІРІНГ».

Згідно з частиною першою статті 174 Земельного кодексу України рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.

Отже, 26 січня 2022 року, Верховною Радою України прийнято Постанову № 2016-IX «Про зміну і встановлення меж міста Вугледара Волноваського району Донецькій області».

Додатки:

копія Постанови Верховної Ради України «Про зміну і встановлення меж міста Вугледара Волноваського району Донецької області» від 26 січня 2022 року №2016-IX»;

викопіювання із кадастрового (плану) міста Вугледара Волноваського району Донецької області.

Відділ земельних відносин Вугледарської міської ради

Вугледарська міська ВЦА:

міської ВЦА: 0800505456