Installing Joomla

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо реорганізації

Богоявленського закладу загальної середньої освіти Вугледарської міської ради шляхом приєднання до Вугледарського навчально - виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)» Вугледарської міської ради Донецької області

  1. Найменування організатора громадського обговорення - Вугледарська міська рада.
  2. Мета громадського обговорення - врахування думки жителів Вугледарської міської територіальної громади при прийняття міською радою рішення щодо реорганізації Богоявленського закладу загальної середньої освіти Вугледарської міської ради шляхом приєднання до Вугледарського навчально-виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)» Вугледарської міської ради Донецької області» з отриманням статусу філії без статусу юридичної особи.

Проєкт рішення міської ради р/н 21215 «Про реорганізацію Богоявленського закладу загальної середньої освіти Вугледарської міської ради шляхом приєднання до Вугледарського навчально - виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» доступний за посиланням:

https://www.vugledar-rada.gov.ua/index.php/dokumenti/proekti-miskoji-radi/13880-proekt-r-n-21215-pro-reorganizatsiyu-bogoyavlenskogo-zakladu-zagalnoji-serednoji-osviti-vugledarskoji-miskoji-radi-shlyakhom-priednannya-do-vugledarskogo-navchalno-vikhovnogo-kompleksu-mriya-zagalnoosvitnya-shkola-i-iii-stupeniv-doshkilnij-navchalnij-zaklad-vugledarskoji-miskoji-radi-donetskoji-oblasti

  1. Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо реорганізації Богоявленського закладу загальної середньої освіти Вугледарської міської ради – міський відділ освіти Вугледарської міської ради.
  2. Строк, місце, час проведення громадського обговорення.

Громадське обговорення відбудеться у Богоявленському закладі загальної середньої освіти Вугледарської міської ради 17.06.2021 року о 10.00 год.

  1. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, термін і форми подання пропозицій (зауважень):

85670, місто Вугледар, вулиця Миру, б.2, Міський відділ освіти; vugledar.ins@gmail.com, тел.0505353969.

Термін надання пропозиції – з моменту оприлюднення повідомлення до 16 червня 2021 року включно.

Пропозиції (зауваження подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.  

  1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Міський відділ освіти; vugledar.ins@gmail.com, тел.0505353969.
  2. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Бочков Андрій Валентинович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
  3. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором не пізніше 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Вугледарської міської ради та міського відділу освіти.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо реорганізації Богоявленського закладу загальної середньої освіти Вугледарської міської ради шляхом приєднання  до Вугледарського навчально-виховного комплексу «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)» Вугледарської міської ради Донецької області 

Інформаційний додаток до повідомлення

Головне завдання школи – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

Виконати ці вимоги школа неспроможна через малу кількість, або відсутність учнів. У Богоявленському ЗЗСО у 10 класі навчалося на кінець року 4 учні. Одинадцятий клас відсутній взагалі. Дев’ятий клас у цьому році закінчують 7 учнів. Упевненості, що всі вони підуть до 10-го класу, нема.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» і до фінансових нормативів, якщо в класі менше 5 дітей, діє індивідуальна форма навчання. Що це таке? А це така форма навчання, коли дитина має у 3 рази менше годин навчання, ніж у класі з більшою наповнюваністю.

У класі протягом тижня учень працює на 38 уроках, а при індивідуальному навчанні усі предмети викладаються на 12 уроках. Тож, учні одинадцятого, а, можливо, і десятого класів мають вчитися у 2021-2022 навчальному році по дві – три години у день. І кожна година ділиться по 15 – 20 хвилин на окремий предмет. Про яку якість знань може іти мова?

У рейтингу загальноосвітніх шкіл Донецької області, за підсумками ЗНО 2020 року з 405 шкіл Богоявленський ЗЗСО займає 334 місце.

Чому ми свідомо позбавляємо учнівську молодь с. Богоявленки можливості подискутувати зі своїми однокласниками на уроках історії, відчути командний дух під час гри у волейбол, обговорити результати дослідницької діяльності на уроках біології, створювати спільні навчальні проекти на уроках інформатики?

Зараз у Богоявленському ЗЗСО навчається 92 учні. З урахуванням того, що 11 клас відсутній взагалі, середня наповнюваність складає 9,2. Тобто, жоден з класів не відповідає мінімальному рівню наповнюваності. На сьогодні, щоб школа відповідала вимогам по наповнюваності класів, загальна кількість учнів у школі повинна становити не менше 154.

Проаналізувавши народжуваність та перспективну шкільну мережу, встановлено, що найближчих 5 років ситуація не покращиться. Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває лише заробітну плату педагогічного персоналу, громада за рахунок місцевого бюджету фінансує комунальні послуги та утримання технічного персоналу.  

Та давайте будемо відвертими, основна проблема не в тому, що на сьогодні Богоявленський заклад загальної середньої освіти не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, яка для нашої громади розрахована на рівні 14 учнів у сільській та 25 учнів у міській школах. Хоча і цей момент потребує роз’яснення. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена, виключно на заробітну плату педагогічних працівників. Тобто, освітня субвенція до бюджету Вугледарської міської територіальної громади надходить тільки  на ті класи, де наповнюваність становить 14 учнів у сільській школі. Всі інші класи з кількістю менше 14 учнів утримуються лише за рахунок власного бюджету громади. Утримання одного класу становить 225 тис. грн. на рік.

Водночас, рішенням Вугледарської міської ради від 02.10.2020 № 7/60-41 «Про визначення опорного закладу загальної середньої освіти у Вугледарській міській об’єднаній територіальній громаді» Вугледарський навчально-виховний комплекс «МРІЯ» (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) Вугледарської міської ради Донецької області визначено опорним закладом загальної середньої освіти. У школі виконано сучасний капітальний ремонт. НВК «МРІЯ» повністю оснащений сучасними меблями, мультимедійним обладнанням. Створено спеціальні навчальні кабінети біології, фізики, хімії, інформатики, лінгафонний кабінет тощо. У рейтингу загальноосвітніх шкіл Донецької області,    за підсумками ЗНО 2020 року з 405 шкіл НВК «МРІЯ» займає 63 сходинку. Заклад готовий прийняти на навчання учнів 10 та 11 класів села Богоявленки. До місця навчання учні будуть підвозитися шкільним автобусом, який заплановано придбати до першого вересня поточного року.

Учні 1- 9 класів Богоявленського ЗЗСО продовжуть навчання у рідній школі, яка стане філією Вугледарського НВК «МРІЯ». Філія заснована для створення єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу осіб до здобуття якісної освіти, раціонального та ефективного використання ресурсів опорного закладу освіти. Опорний заклад та філія мають спільне майно. Тобто учні філії і опорного закладу мають однакові права. Вони беруть участь у позакласних заходах тощо, куди теж можуть підвозитися шкільним автобусом.

Нещодавно розміщене

 

Вугледарська міська ВЦА:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ВЦА: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)