Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затверджено наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 №395/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.2016 №200/28330 (далі – Наказ).

Наказом передбачено, що до впровадження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру, створеного відповідно до Закону про реєстрацію, до 01.01.2019 до ЄДР вносяться відомості про державну реєстрацію громадських формувань, як юридичних осіб.

Подання документів громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, в електронній формі не передбачено.

Таким чином на теперішній час подання документів для державної реєстрації громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, забезпечується шляхом особистої подачі до суб’єкта державної реєстрації (Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області) або поштовим відправленням на адресу: вул. Ярослава Мудрого, 39/3, м. Краматорськ, Донецька область, 84301.

У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.

Інформація підготовлена:

Відділом з питань видачі документів дозвільного характеру та надання адміністративних послуг Вугледарської міської ради