До уваги громадських організацій!

ОНОВЛЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

З 11 липня 2021 року – розпочалося оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного   власника (далі– КБВ) юридичної особи.

Нормативні документи:

Наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі - Наказ про структуру власності).

Хто оновлює інформацію - всі юридичні особи, щодо яких в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, незалежно від того, чи вона потребує оновлення.

Термін подання – з 11.07.2021 по 10.10.2021 (включно).

Форма структури власності – довільна із схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

Посилання на зразки складання схематичного зображення структури власності розміщені на сайті Мінфіна.

Документи, які необхідно подати:

заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4; (офіційний сайт Міністерства юстиції, розділ «Форми заяв»);

структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності (підписується керівником або уповноваженою особою);

витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Платність оновлення інформації:

Безоплатно - у разі оновлення інформації про КБВ протягом трьох місяців з 11.07.2021 по 10.10.2021 (включно).

Платно - у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного державного реєстру про юридичну особу чи закінчення тримісячного строку, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому статтею 36 Закону про реєстрацію).

Нагадуємо, що відомості про КБВ та структуру власності для всіх юридичних осіб щорічно підтверджуються протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юридичної особи протягом 2022 року.

Не подають інформацію про КБВ:

політичні партії і їх структурні утворення; професійні спілки, їх об’єднання; організації профспілок передбачені статутом профспілок та їх об’єднань; творчі спілки; місцеві осередки творчих спілок; організації роботодавців, їх об’єднання; адвокатські об’єднання; торгово-промислові палати; ОСББ; релігійні організації; державні органи; органи місцевого самоврядування, їх асоціації; державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне надання інформації про КБВ юридичної особи

Адміністративна відповідальність

Накладення штрафу на керівника юридичної особи або особи, що      уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 1 до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 000 – 51 000 грн.)

Кримінальна відповідальність

Накладення штрафу у розмірі  від 5 до 8 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або позбавленням волі строком до 3 років.