У зв'язку з повідомленнями у засобах масової інформації щодо масової загибелі дикої перелітної птиці на озері Сиваш в районі Арабатської стрілки, для забезпечення контрольованої епізоотичної ситуації на території Донецької області та мінімізації ризиків поширення гостро інфекційних захворювань птиці громадянам особистих селянських господарств важливо знати:

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприятлива домашня, синантропна (голуби, ворони, горобці та ін.)  та дика перелітна птиця (лебеді, гуси, качки та ін.).

Основними переносниками та джерелом розповсюдження є перелітні птахи.

Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці. Грип птиці – не лікується.

Щоб вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів, потрібно обмежити вигул домашньої птиці щоб уникнути контакту з дикою перелітною (лебеді, гуси, качки) та синантропною (голуби, ворони, горобці та інші) птицею.

Мар'їнське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до власників птиці в разі загибелі птиці   інформувати за телефоном  0507884236.

Нещодавно розміщене

Вугледарська міська ВЦА: