168 об'єктів соціальної інфраструктури у Донецькій та Луганській областях відремонтовано чи зараз перебувають на ремонті в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Програма є довгостроковою інвестицією Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у відновлення життєво важливих закладів інфраструктури на суму 200 мільйонів євро. Понад 120 мільйонів євро спрямовано на підконтрольні уряду території Донецької та Луганської областей для забезпечення гідних умов життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають. Загалом Програма підтримала 246 проєктів місцевого та малого масштабу у сфері комунальної та соціальної інфраструктури в Україні серед яких 2 проєкта у Вугледарській громаді.

13 квітня 2021 року головні учасники та кінцеві бенефіціари Програми, зокрема губернатори Донецької та Луганської областей і мери міст цих областей, провели онлайн-зустріч, щоб обговорити проміжні результати Надзвичайної кредитної програми для відновлення України з фокусом на Східній Україні.

Програма реалізується у співпраці з Урядом України завдяки грантам ЄС, ЄІБ та Цільового фонду технічної допомоги Східного партнерства (EPTATF). Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України.

Громадська та комунальна інфраструктура України протягом тривалого періоду страждала від дефіциту фінансування та неналежного обслуговування, а конфлікт на Сході лише загострив ситуацію. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України зосереджується на місцевих та невеликих, проте надзвичайно важливих інфраструктурних об’єктах  —  школи, дитячі садки, лікарні, громадські та адміністративні будівлі, які вкрай потребують ремонту.

Програма допомогла відновити 98 навчальних закладів у Донецькій та Луганській областях, а саме 72 школи, як загальноосвітні, так і спеціалізовані (мистецькі, музичні та спортивні), і 26 дошкільних закладів. Вони були капітально відремонтовані та термомодернізовані. Не менш важливою є медична сфера: було відремонтовано чи переобладнано 31 заклад охорони здоров’я, серед яких КНП «ЛПУ Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради». Без допомоги не залишились і заклади культури.

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України не є одноразовою допомогою. Завдяки її результатам, ЄІБ та ЄС надають додатковий кредит у розмірі 340 млн євро. Ці кошти також будуть використані для фінансування відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах Сходу України, а також для сталого розвитку країни в цілому.

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +38 067 243 63 55