Вугледарська міська рада повідомляє, що відповідно до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року, тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях визнано частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановила та здійснюють загальний контроль.

Перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях затверджений Указом Президента України від 07 лютого 2019 року № 32/2019.

Таким чином, з 09 лютого 2019 року (з дня набрання чинності Указом Президента України) перетинання неконтрольованої українською владою ділянки державного кордону України кваліфікується як в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї.

Тим же Законом (стаття 12), а також пунктом 3 абзац перший Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України в ід 17.07.2019 №815 (набрала чинності 29.11.2019 року) встановлено норму, відповідно до якої в’їзд/виїзд осіб, у тому числі транспортних засобів, за допомогою яких вони переміщуються, а також переміщення товарів на тимчасово окуповані території та з таких територій здійснюється ВИКЛЮЧНО через визначені контрольні пункти в’їзду/виїзду.

За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 204 – 2 КУпАП (штраф від 1700 до 8500 грн).

З метою запобіганню вчинення адміністративних порушень та притягнення Державною прикордонною службою України до адміністративної відповідальності, дотримуйтесь законодавства України, яке встановлює порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.