Installing Joomla

Вугледар – невеличке затишне місто, розташоване на щедрих, багатих, родючих землях безкрайнього Донецького степу. Своїм народженням місто зобов’язане початку освоєння Південно-Донбаського вугільного регіону.

Відлік віку міста ведеться з того дня, коли у фундамент першого житлового будинку у 1964 році був закладений перший камінь. Перший житловий будинок був заселений у 1966 році. У житті нового селища незвичайним було те, що всі організації відкривалися майже одночасно. Другорядного нічого не було. Усе було першочерговим, усе було необхідним.

Архіви на сучасному етапі є сполучною ланкою, яка об'єднує день сьогоднішній з минулим, тим самим накопичуючи досвід і мудрість для майбутніх поколінь, і стають найважливішим резервуаром пам'яті людства. Добре організовані і правильно комплектуються, вони - умова нашого нового знання про минуле, яке сучасна наука здатна значно збагатити і уточнити.

Виниклий вибух інтересу суспільства і особистості до свого минулого, прагнення до історичної та культурної самоідентифікації регіонів і інші процеси зробили саме архівознавство сьогодні максимально затребуваним.

         Архівний відділ Вугледарської міської ради створено рішенням Вугледарської міської ради 16.12.2003/ІV-16-4 „Про створення архівного відділу Вугледарської міської ради” для зберігання архівних документів суб’єктів господарювання різних форм власності.

Основними напрямками роботи архівного відділу є:

- реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;

- забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд і архівні установи;

- забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання інформації.

В архіві зберігаються документи 13 фондів на 3095 одиниць збереження. Документи висвітлюють соціально-економічний і політичний розвиток міста Вугледару, зберігають інформацію про роботу органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ культури і освіти.

Архівний відділ надає консультативно–методичну допомогу архівним підрозділам підприємств, установ і організацій міста з питань:

- експертизи цінності документів;

- формування документів у справи та складання номенклатур справ;

- складання описів справ, історичних довідок, передмов, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду;

- підготовки та передавання справ на державне зберігання;

- забезпечення умов гарантованого збереження документів;

- організації користування архівними документами.

Відповідно до запитів юридичних і фізичних осіб архівний відділ надає довідки про право власності на житло, про виділення земельних ділянок тощо. Архівні довідки та копії документів офіційно засвідчуються архівом.

В архівному відділі ведеться робота зі зверненнями громадян. Оперативне інформування здійснюється на стенді та на офіційному веб-сайті Вугледарської міської ради.

При архівному відділі Вугледарської міської ради створено структурний підрозділ, на який покладено виконання функцій трудового архіву.

У трудовому архіві зберігаються документи з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств і установ міста (21 фонд, 311 од. зб.).

Трудовий архів:

- приймає та забезпечує зберігання документів з кадрових питань (особового складу) і управлінську документацію, строки зберігання якої не закінчились, ліквідованих установ і підприємств міста;

- за запитами юридичних та фізичних осіб видає архівні довідки, копії та витяги з документів щодо підтвердження трудового стажу та заробітної плати колишніх працівників ліквідованих підприємств;

- надає консультативно-методичну допомогу з питань діловодства та архівної справи відповідальним за архівні підрозділи та діловодство підприємств та установ у зоні свого комплектування.

У стародавньому Римі говорили: «Якщо немає документа, значить не було події». Архіви зберігають таємниці, історію, документи для дітей та онуків. Діяльність архівів спрямована на порятунок, відродження, передачу майбутнім поколінням документальних відомостей.

Нещодавно розміщене

 

 

Вугледарська міська рада:

85670 м. Вугледар Донецької області

вул. 30-річчя Перемоги, будинок 16

телефон приймальні +38 06273 64274

vug.v@dn.gov.ua vmr@vugledar-rada.gov.ua

 

  

euroflayer

google play app store

 

 

 

Гаряча лінія Вугледарської

міської ради: 0800505456

Графік роботи: щоденно у робочі дні

з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00

(п’ятниця та передсвяткові дні до 15.45)